top of page

Що подивитись на Новий рік? Кращі фільми

     Створити святковий настрій можуть не лише ялинка і гірлянди, а й новорічні фільми. Новий рік – це не тільки святкова ялинка, мандарини та цукерки. Це й добрі новорічні фільми про чудеса та дивні мінливості долі, що закінчуються неодмінно хепі ендом. Пропонуємо вашій увазі підбірку кращих фільмів для дозвілля в Новий рік і Різдво. Вони зможуть скрасити холодні зимові вечори, а може і дні, і створять святкову атмосферу – на весь січень, не меньш. Ці фільми можна нескінченно довго переглядати, в тому числі і всією родиною. Старі добрі екранізації, легкі романтичні комедії, трагікомедії з глибоким змістом й дивовижні фентезі, сучасний Голівуд, тонкий англійський гумор та, звичайно, яскраві мультфільми (як без них?) – у нашій добірці кожен знайде те, що йому сподобається. Відкиньте всі справи, заваріть запашний чай і, загорнувшись у теплий плед, зручніше влаштовуйтеся біля телевізора. Отже, Дід Мороз і Санта-Клаус рекомендують…Затишних вам свят!

Ноель (2014)

     У голової героїні Ніни, яку зіграла неперевершена Пенелопа Крус, днями має відбутися весілля із поліцейським Майком, роль якого зіграв красунчик Пол Уокер, але дівчина йде від нього і розриває заручини через постійні і безпідставні ревнощі нареченого. Після сварки дівчина їде до рідних, де знайомиться із 40-річною Ніно, яка зустрічає свята наодинці. Знайомство стає доленосним і допомагає змінити їхні життя. Доля Майка теж зводить його із випадковим чоловіком, який після смерті дружини щороку в переддень Різдва шукає свою кохану. 

Трейлер до фільму

https://youtu.be/Oq3PLyN7gSw 

Любіть Куперів (2015)

     Кожен із сім'ї Куперів протягом року живе своїм життям, не дуже цікавиться справами рідних. Але на Різдво сім'я збирається разом за святковою вечерею. Однак, цього разу не все складається так добре, як їм би того хотілося. Кожен із членів сім'ї приховує якусь неприємну новину про себе, тому святковий вечір видасться не тільки веселим, а й наповненим ностальгією й несподіваними казусами.

     У фільмі "Любіть Куперів" показано покоління сім'ї Куперів, де йдеться про проблеми стосунків всередині родини та між різними поколіннями.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/OYroaZaiXtM

 

Санта і компанія (2017)

     Санта і компанія - фільм, який подарує справжню новорічну атмосферу і настрій. Він підійде для перегляду як дітям, так і дорослим. У центрі кінокартини Санта, який вирушає на сноуборді в місто ельфів. Там його помічники зайняті приготуванням подарунків і підготовкою до Різдва. Раптом ельфам стає зле і вони один за одним непритомніють. А оскільки часу до Різдва залишається зовсім небагато, щоб встигнути потішити малечу, Санта докладає всі зусилля для пошуку ліків, які б допомогли його помічниками.  

     У кінокартині показано французький погляд на Різдво, а чудові пейзажі Парижа в святковому убранні, житло Санти на Північному полюсі, фабрика іграшок створюють новорічний настрій.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/yuTzOA5Xo8M

 

Щасливого Різдва (2020)

     Комедія розповідає історію кохання дівчини Кейт і хлопця Тома. Дівчина має не найкращі спогади про Різдво. Вона заробляє на життя в різдвяному магазині в костюмі ельфа і мріє про кар'єру співачки. Але одного разу вона зустрічає Тома. Саме його присутність багато що змінює в житті дівчини, змушуючи Кейт повірити в себе і піти за своєю мрією.

    У кінострічці, до речі, лунає легендарний хіт Джорджа Майкла і групи Wham! – Last Christmas. А ще ця історія кохання наповнить серця теплом і покаже, що дива напередодні Різдва можливі.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/rSIN8F3HaeI

 

 

Лускунчик і чотири королівства (2018)

     Юна Клара після того, як отримує  незвичайний подарунок на Різдво, відправляється в захоплюючу подорож загадковими місцями. Героїня побуває у Сніговій Країні, Країні Квітів і Країні Насолод. Але Кларі потрібно потрапити і в четверте королівство, де їй доведеться мади справи з цілою армією мишей на чолі з неймовірно небезпечним Мишачим Королем.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/U7m_t-yQiZk

 

Пережити Різдво (2004)

      У центрі фільму мільйонер, який на Новий рік вирішив купити собі сім'ю, щоб разом з ними зустріти свята. Якби він знав, як змінитися його життя, коли він переступить поріг будинку, де виріс. Разом із новою ріднею в його житті виникають "родинні турботи і проблеми", "сімейні таємниці". А ще зустрічає нове кохання, як без нього.

     У фільмі панує атмосфера справжнього різдвяного свята: красива музика, чудові новорічні прикраси, ялинка, ілюмінація, зимові пейзажі.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/IIcNy0KWosU

 

Різдво щодня (2018)

     Головна героїня фільму Алексис захоплена роботою і не терпить, коли щось відволікає від роботи.  На її думку Різдво, це нісенітниця і дурно згаяний час та гроші на подарунки.  Кохання для неї теж нісенітниця. Свої стосунки вони закінчує напередодні кожного Різдва, яке не святкує і не дозволяє цього робити підлеглим. Вона змушує їх приходити на роботу, а не зустрічати свята з родиною. 

    Одного дня героїня отримує від невідомого подарунок - фото з батьками, які померли. А після цього в її житті почалися рідні дива або, як назвала їх Алекс, дивні події. На кожному кроці дівчині ввижається мати, яка зрештою з'являється і намагається зробити так, щоб донька не зустрічала кожне Різдво сама.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/M7B3wwX407s

 

Пригоди S Миколая (2018)

     Напередодні свят родина Василенків їде у Карпати. Батьки залишилии своїх дітей у будиночку. Тоді ж поки дорослих не було вдома, до маленького хлопчика завітає сам "Миколай", але не "святий". Насправді, це злодій у костюмі чарівника. Хлопчик разом із сестричкою та місцевими дітьми стануть у двобій, аби перемогти злодія і врятувати справжнього Миколая.

Трейлер до фільму

https://youtu.be/aqXyCCpyGGc

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/tsikavinki/filmi-pid-yalinku-scho-podivitisya-na-novorichno-rizdvyani-svyata-dlya-kazkovogo-nastroyu-1683739.html

Таісія Ушакова

Книги для читання під час карантину 

     Поки світ живе в умовах карантину і з'явився час на самопізнання, фільми, серіали та онлайн-курси, ми нагадуємо: не варто забувати й про книжки! Тим паче замовити книгу в інтернет-магазинах чи завантажити з книжкового сайту — зараз не проблема. 

    Якщо ви давно хотіли щось почитати, але через шалений ритм життя все відкладали цей момент до «кращих часів», то карантин – саме час здійснити своє давнє бажання. У вашій домашній бібліотечці віднайдеться щось з класики чи із сучасної літератури.  

Цей список літератури буде актуальним і після закінчення епідемії. Тож зберігайте його та читайте книжки на здоров'я.

 

    Луї-Фердінан Селін, «Смерть у кредит» — роман блискучого і неоднозначного француза, який ми не можемо не порадити. Свого часу проза Селіна змінила мову художньої літератури: виявилося, що література починає грати новими барвами, коли історії розповідаються розмовною мовою і торкаються інтимних та ризикованих тем, на які раніше годилося мовчати.  

    Події «Смерті в кредит» передують подіям, описаним в іншому відомому романі Селіна, одному з найбільш страшних і правдивих романів про війну — «Подорож на край ночі»

Проза Селіна брутальна, безжальна, сповнена гротеску, вона принесе розраду не кожному читачеві. Але тим, хто схильний до важкого гумору в будь-яких складних ситуаціях, хто вміє розгледіти і відчути людяність і співчуття серед бруду й безпросвітності, Селін стане дуже особливим співрозмовником. 

    Тут ідеться не про порівняння, не про те, що комусь було набагато гірше. Просто коли співчуваєш іншому, знаходиш власне полегшення.

    Юрій Косач, «Володарка Понтиди» — роман одного з найцікавіших українських письменників, небожа Лесі Українки (цінного, однак, не цим, а своїм багатим талантом). Це те, що може стати в пригоді, коли хочеться зануритися в паралельний світ, віддалений від реальності і все ж близький. І багатовимірний світ роману, який дає поживу для всіх чуттів читача, і його майстерний стиль, і авантюрний сюжет, і сміливе поводження з історичними фактами, іронія і сенси, пошуки й винайдення власної України — все тут сприяє читацькій насолоді

   Катерина Бабкіна, «Мій дідусь танцював краще за всіх» — філігранна, лаконічна, майстерна проза, яка пронизує, зворушує і вражає. Історії наших сучасників, які до болю нагадують знайомих нам людей, сусідів, перехожих, однокласників, нас самих, приреченість і неспроможність вирватися зі сценаріїв попередніх поколінь, перегуки давньої і теперішньої воєн. Але найважливіше: любов, яка незбагненним чином залишається у всьому і з усіма. 

     Євген Положій, «Мері та її аеропорт» — це один з його перших романів. Положія треба читати, щоби додати собі в настрій трохи сентиментального романтизму. 

    Філіп Сендс у своїй книжці «Східно-Західна вулиця» відкриває для нас історію виникнення термінів «геноцид» та «злочин проти людства». Мало хто знає, що ці терміни пов'язані не тільки з Нюрнберзьким процесом, але й зі Львовом. 

    Роман «Сліпота» португальського письменника Жозе Сарамаго,  на відміну від дурнуватих кінолякалок про епідемії, є досить переконливою притчею про те, як функціонуватиме цивілізація, коли настане найгірша пандемія. Найактуальніше питання сьогодення, за часів епідемії коронавірусу COVID-19

   «Антологія української поезії ХХ століття. Від Тичини до Жадана», «Антологія молодої української поезії ІІІ тисячоліття» — це зібрання найкращих українських віршів за останні 100 років. Читання поезії у наш час має особливий сенс, бо поезія часто говорить про те, як долати труднощі, а також про важливість окремих митей життя.

    Овідій «Метаморфози»  письменник каже, що був вік золотий, потім срібний, мідний, залізний. Усе завершується переходом у інший стан, світ переливається з одного стану в інший. Головне — у цій течії знайти й усвідомити себе як дієву одиницю, котра приймає те, що проти деяких течій не попливеш, однак принаймні варто шукати рятівний жилет. І цим жилетом може стати, наприклад, робота, новий проєкт, старий проєкт, який ніяк не можеш завершити, роман, на написання якого досі не було часу.

    Новий роман Софії Андрухович «Амадока» — мабуть, одна з головних літературних подій року в Україні. Роман-епос, де схрещуються безліч історій — про жорстокість і людяність, пам’ять і безпам’ятство, знищення і виживання. Голокост в Україні і Розстріляне Відродження, війна на Донбасі та зустріч різних пам’ятей, єврейська духовна традиція та українська духовна традиція. Одна з грандіозних спроб осмислити те, що з нами сталося у ХХ-ХХІ століттях.

    Вже давня книжка«Муза Роксоланська» нашого класика Валерія Шевчука, письменника та історика, який розкриває те, що в нас майже забуте: українську культуру Ренесансу та Бароко. Наприклад, латиномовну українську поезію. Все те, що пов’язує нас із великою традицією європейської культури, хоч цей зв’язок часто хотіли обірвати, як зовнішні завойовники, так і чомусь ми самі. Також прочитайте його свіженьку і також двотомну «Козацьку державу як ідею». 

    Леонід Ушкалов, на жаль, пішов у кращий світ — але скарбів, які він нам залишив, вистачить на все життя. Один із них – біографія Михайла Драгоманова у книзі «Чарівність енергії. Михайло Драгоманов». З цієї книжки ви зрозумієте, чому в українській традиції є раціональність і просвітництво, а не тільки емоції і страждання; чому український анархізм відрізняється від російського — і дуже близький до політичних традицій Європи. А також чому грандіозні речі часом робляться всупереч обставинам, а не завдяки ним.

    Зараз, у часи карантину, найкраще надолужувати те, на що нам у шаленому ритмі життя не вистачало часу, передусім на читання та перечитування професійної літератури. Кожен має скласти сам собі свій персональний списочок літератури для опрацювання відповідно до своїх професійних орієнтацій, щоб пізніше не було невимовно боляче за ганебно проведений вільний час. Отже, це перше, що б ми порадили Вам.

   Друге — це художня література. Найкращий спосіб відволіктися від тривожних думок і одноманітного протікання часу, причому це стосується всіх вікових груп (окрім найменших, звичайно), — це почитати детектив.

    А який детектив сьогодні вважається найкращим? Так це норвезький. І в нас в Україні він є в наявності, в блискучому перекладі однієї з найкращих перекладачок сучасності Наталі Іваничук. Дві книги, які об’єднує один герой — слідчий на прізвище Вістінг: «Код Катріни» та «Потаємна кімната» Йорна Лієра Горста. Обидві вийшли у видавництві «Нора друк» у 2019 році. Північна, а значить — спокійна, манера оповіді, відсутність штучної ексцентричності та «води», бездоганне знання суті справи поєднуються, з одного боку, з добре закрученою інтригою і логічним, добре продуманим і позбавленим заплутаних нагромаджень (як це часто стається в неякісних детективних романах) сюжетом. 

    За спостереженнями критиків різних країн, зараз найпоширенішою темою в художній літературі є… травма. Так, травма в різноманітних її проявах і модифікаціях, залежно від культури. Тобто представників різних культур травмує різне. Тому ми інколи, читаючи американську літературу, не можемо зрозуміти: чому вони страждають. 

   Роман російськомовної татарської письменниці Гузелі Яхіної «Зулейха відкриває очі», вийшов в українському перекладі в 2017 році. Але цей твір — приклад того, як можна велику трагедію окремої людини і цілого покоління людей висвітлювати чесно, але при цьому без штучної екзальтованості, без провінційного ура-патріотизму, а так, як цього вимагає сучасний читач, представник інформаційного суспільства. Він хоче якісної літератури, але без зайвих рефлексій, адже висновки він уміє робити сам. У нашій «травматичній» карантинній ситуації важливо прочитати такий дійсно травматичний твір, і тоді ми зрозуміємо, що деякі речі є непорівнянні. Цей текст трохи охолодить наші голови і понизить градус паніки, натомість внутрішньо мобілізує на спокійний, діловий стиль подолання епідемії. 

А що б порадили до прочитання Ви? Надаємо корисні посилання для вибору книг. 

https://volodymyrets.city/read/rating/74955/5-knig-na-yaki-ne-shkoda-vitratiti-chas-na-karantini

 https://hromadske.ua/posts/knizhki-ne-lishe-dlya-karantinu-sho-radyat-pochitati-ukrayinski-pismenniki-ta-vidavci

А для  дітей ми радимо почитати сучасні оповідання, буде цікаво!

https://booknet.com/uk/top/dityacha-literatura?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=search_ukraine_read_genres&utm_content=&utm_term=id}&gclid=EAIaIQobChMIuZyGwPb17AIVKUCRBR0kqQcvEAAYASAAEgKNPPD_BwE

Бахмутський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей" 

Бахмутської міської ради

Донецької області

м.Бахмут

©2018. Двічі Два. Сайт створений на Wix.com

 

bottom of page