
Шкільна учительсько-учнівська газета "Двічі Два"
НВК № 11 м.Бахмут


День безпечного Інтернету
Із нагоди всесвітнього Дня Безпечного Інтернету наша юна журналістка Катерина Зеленська вирішила вислухати корисні поради, як забезпечити себе в Інтернеті у вчителя інформатики Наталії Степанівни Антонюк та поділилася ними з нашими читачами.
1. Наталіє Степанівно, з якими загрозами можна зіткнутися в інтернеті?
- 9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». І ми ніколи не залишаємось осторонь. Проводимо у школі різні просвітницькі заходи.
Які негативні явища які можуть зустрітися у мережі Інтернет?
-
Булінг — залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії, які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на людину.
-
Фíшинг – вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів (логінів і паролів) .Фішинг зазвичай здійснюють через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які ви відвідуєте. Наприклад, ви можете отримати електронний лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.
-
Кардинг — вид шахрайства, при якому проводять операцію з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційованої або не підтвердженої її власником.
-
Грумінг — входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження.
2. Які існують правила безпечної роботи в інтернеті?
-
Розробіть правила користування Інтернетом, визначьтеся з часом роботи в Інтернеті і про сайти, на які Ви збираєтесь заходити. Особливо це актуально для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
-
Контролюйте діяльність в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст сайтів.
-
Ніколи не надавайте особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів.
-
Не розміщуйте свої чи сімейні фотографії в Інтернеті.
-
Ніколи не погоджуйтесь зустрічатись зі своїми інтернет-друзями без відома дорослих. Ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
-
Етично поводьтеся в онлайн.
-
Не повідомляйте своїм віртуальним друзям пароль до своєї інтернет-сторінки та не відповідайте на питання, які стосуються особистого життя та близьких.
-
Не все, що ми читаємо або бачимо в Інтернеті, — правда.
-
Спілкування в Інтернет не є обов’язком. Якщо з вами агресивно поводяться або Вас лякають інтернет-друзі, то треба просто вимкнути Інтернет і розказати про все дорослим.
3. Чи були випадки, що Вас намагалися в інтернеті обманути? Якщо так, то як саме?
- Так, кілька років тому мені прислали листа, що у мене за кордоном помер багатий родич і в нього немає близьких, але після пошуку юридична фірма знайшла мене. Вони пропонували заплатити деяку суму грошей для оформлення документів, щоб отримати спадок цього родича. Навіть прислали якісь копії документів. Але я зрозуміла, що це шахрайство і не стала відповідати на цей лист.
4.Що Ви порадите, нашим читачам, що треба робити для того, щоб нас не ошукали в інтернеті?
- Порада читачам:
• Діліться з обачністю
• Не піддавайтеся обману
• Бережіть свої таємниці
• Будьте доброзичливими!
• Сумніваєтеся? Спитайте у дорослих!
5.Що вплинуло на ваш вибір, професії, чому саме Ви обрали професію вчителя інформатики?
- Коли я навчалась у школі комп’ютери були для нас чимсь недосяжним. Ми з хвилюванням і великим бажанням відвідували урок інформатики. І тому я вирішила, що теж буду навчати дітей основам інформатики.

Інтерв'ю
з переможницею конкурсу
"30 історій про педагогів зі шкіл Донецької і Луганської областей"

У жовтні до Дня вчителя Свои.City розповіли 30 історій про педагогів віком до 30 років зі шкіл Донецької і Луганської областей. Серед тридцяти історій аудиторія Свои.City голосами підтримки визначила десятку лідерів. Серед них за допомогою сервісу random.org отримали трійку переможців і серед них наша вчителька Шакалова Олександра Михайлівна! Вітаємо з перемогою! Бажаємо натхнення і подальших яскравих звершень!
1. Коли Ви зрозуміли, що хочете стати саме вчителем?
- Я зрозуміла, що хочу працювати з дітьми ще коли була маленька. Так як у мене в родині є педагоги, мені дуже подобалося за ними спостерігати і допомагати їм. Закінчивши школу, зрозуміла, що все таки, хочу здійснити мрію і спробувати себе в ролі вчителя фізичної культури.
2. Як проходило Ваше навчання?
- Успішно закінчивши Бахмутський педагогічний коледж, вступила до Луганського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. 7 років мого навчання проходили по різному, були як позитивні, так і негативні емоції. Але я жодного разу не пошкодувала, і тепер у мене тільки теплі спогади про цей час. Навчання дало мені дуже багато знань, які я можу передати дітям.
3. Які знання Ви можете дати дітям, яких Ви навчаєте?
- У фізичному вихованні важливо не тільки розповідати, але й показувати на своєму прикладі, і це іноді дуже складно, яким би легким предмет не здавався!
4. Як Ви потрапили на конкурс вчителів «30 історій про педагогів віком до 30 років зі шкіл Донецької і Луганської областей»?
- На конкурс вчителів потрапила за віковими особливостями, так як туди відбирали учителів не старше 30 років. Так як це був онлайн конкурс, потрібно було дати інтерв'ю і збирати голоси.
5. З якими переживаннями і труднощами Ви зіткнулися?
- Важко було залучити таку колосальну кількість людей для голосування, Але всіма силами я змогла увійти в топ-10 кращих вчителів. Я вдячна всім, хто мене підтримував і голосував!
6. Яке відношення Ваших учнів до Вас, чи приносить Вам задоволення професія вчителя?
- З учнями у мене стосунки дуже теплі і добрі, я завжди знаходжу з ними спільну мову. Навіть якщо є якісь розбіжності або непорозуміння, ми завжди позитивним чином виходимо з ситуації.
Провела інтерв'ю Таісія Ушакова
Інтерв’ю з учасниками проєкту «Відкривай Україну»
Про сам проєкт Ви вже знаєте, а тепер дамо слово самим учасницям.
Ми зробили опитування серед учасниць проєкту, вони охоче поділилися
емоціями з нашими читачами.
Журавльова Ганна, учениця 11-А класу
Березовська Ірина, учениця 11-А класу
Таісія Ушакова, учениця 9-Б класу
Валерия Коняева, учениця 10-Б класу (капітан команди)
Долженко Анастасія, учениця 10-Б класу
1. Розкажіть про свою команду.
Ганна: Я приєдналася до команди майже в середині проєкту і не
пожалкувала, мені сподобалась сама атмосфера, яка панувала в команді, тут щирі та веселі люди.
Ірина: Наша команда "The best of the best" складається з учнів 8-11 класів, які прагнуть працювати та змінювати своє місто на краще. Наш дружній колектив має навіть спільні захоплення, наприклад, деякі учасники займаються журналістикою.
Таісія: Наша команда дуже крута. Усі з ким я працювала, складають дуже гарне про себе враження.
Валерія: Наша команда дуже класна, хоч іноді у нас й були суперечки щодо проєкту, ми вирішували всі проблеми разом! Ми стали справжніми друзями із загальною метою!
Анастасія: Нам дуже пощастило з нашою командою "The best of the best". Кожен учасник вніс свій безцінний вклад у розвиток наших ідей та втілення їх в життя.
2. Про що був Ваш проєкт?
Ганна: Наш проєкт про захист екології. Мета - донести до якомога більшої кількості людей наслідки екологічної необізнаності, розповісти, як кожен може допомогти і чому це необхідно.
Ірина: Проєкт був про сучасні екологічні проблеми та способи їх вирішення. Ми створили сторінку в Instagram, де поширювали ідеї екологічного образу життя.
Таісія: Сам проєкт був про екологічне захищення нашої навколишнього середовища. Саме у фіналі ми захищали проєкт про екологію нашого міста.
Валерія: Наш проєкт був націлений на вирішення проблем з екології завдяки освітлення важливих питаннь на нашій інстаграм-сторінці.
Анастасія: Нашою ідеєю було донести важливість піклування про планету та її екологію.
3. Чому Ви обрали саме цю тему?
Ганна: Ми вважаємо, що ця тема дуже важлива. І хотілося дійсно зробити щось значуще. Ну і, взагалі, душа лежала до цієї теми.
Ірина: По-перше, сьогодні ця тема постає особливо гостро. Діяльність людей негативно впливає на навколишнє середовище, тому ми вирішили висвітлювати цю проблему. Крім того, спираючись на результати наших опитувань, багато мешканців Бахмута не були задоволи екологічною ситуацією в місті й вважали важливим змінювати це.
Таісія: Тому, що в нашому місті це питання стоїть дуже гостро, і ми можемо розповісти про це.
Валерія: Бо зараз, як ніколи за все, планета потребує нашої допомоги.
Анастасія: Ми обрали саме тему екологію, тому що, на нашу думку, це дуже важлива та актуальна проблема, і для її вирішення ми повинні якомога більше звертати на неї увагу та робити все можливе для її вирішення.
4. Яка була Ваша роль в команді?
Ганна: Командою ми розподіляли обов'язки так, щоб усім було цікаво і щоб кожен зміг спробувати себе у чомусь новому. Я писала деякі пости для інстаграм, брала участь у зйомках відео, розробці ідей.
Ірина: Я займалася створенням контенту для нашої сторінки в Instagram, а саме написанням постів, підготуванням пізнавальної вікторини. Також, я створила рекламний відеоролик для просування проєкту.
Таісія: Я є її учасником. Я допомагала з ідеями та брала участь у зйомках відео та проєкті.
Валерія: Я була капітаном нашої команди, зазвичай розповідала новини, щодо проєкту, допомагала іншим з іх обов'язками.
Анастасія: У нашій команді я займалася написанням мотиваційних постів для нашого Instagram каналу: @ssave.planet
5. Що було найважчим для Вас?
Ганна: Найважчим було дійти компромісу в питаннях, що стосуються сприймання конкретної людини. Думки різнилися, тому іноді було важко вирішити такі деталі, як де зробити фото, чи робити в одному стилі, чи неважливо, як оформлювати текст посту, які кольори використовувати для малюнка і таке інше.
Ірина: Мені було важко працювати над проєктом в умовах карантину. Також, іноді не вистачало часу на виконання завдань через навчання в школі.
Таісія: Найважчим було виступати на захисті проєкту, це було дуже хвилююче.
Валерія: Найважчим було знайти спільне рішення та зробити такий проєкт, щоб влаштовував та сподобався усім учасникам команди. Також важко було захищати проєкт, бо ми не знали, як правильно потрібно себе поводити.
Анастасія: На мою думку, найскладніше було зрозуміти, як ми можемо правильно донести інформацію людям і переконати їх почати діяти, допомагати нашій планеті.
6. Чи були якість веселі моменти?
Ганна: Звичайно, були веселі моменти. Працюючи з однолітками, неможливо не шуткувати, не дуркувати.
Ірина: Так, було багато веселих моментів, коли ми зустрічалися в школі й разом знімали відеоролик або обговорювали питання щодо проєкту.
Таісія: Підготовка та праця в команді, бо ми багато сперечалися.
Валерія: Так, такі моменти траплялися, коли ми збиралися разом та починали обговорення, тоді було дуже весело.
Анастасія: звісно у нашій команді були різні моменти як серйозні і напружені, так само і веселі, радісні.
7. Що найбільш запам’яталось?
Ганна: Зйомки відео-підтримки для випускників «Щасти на ЗНО». У нас було дуже багато ідей, ми репетирували, придумували щось нове, і це зайняло дійсно багато часу. Але принесло і багато емоцій.
Ірина: Найбільше мені запам'яталось створення ролику на підтримку випускників (флешмоб #ЩастиНаЗНО).
Таісія: Напевно, саме захист проєкту, це було щось феєричне та цікаве.
Валерія: Запам'яталось, як ми знімали відео для проєкту.
Анастасія: Звичайно ж, найбільше запам'ятався фінал нашої команди. Тому що ми всі дуже хвилювалися і як найскоріше хотіли дізнатися результати.
8. Що сподобалось більше за все?
Ганна: найбільше сподобалось спілкуватися та працювати над спільною ідеєю.
Ірина: Спілкування і робота з командою завжди було задоволенням для мене. Крім того, мені сподобалося писати інформаційні пости в Instagram про вирішення проблем забруднення навколишнього середовища.
Таісія: Мені подобається те, що я можу висловлювати свої думки на різні теми
Валерія: Спілкування з різними людьми протягом виконання завдань, творчість у виконанні завдань та можливість відкрити себе з нових сторін
Анастасія: Більше за все у нашій роботі мені сподобалось шукати нову інформацію і ділитися нею з іншими.
9. Що Вам дала участь в проєкті «Відкривай Україну»?
Ганна: Цікаві і незвичайні завдання, що спонукають думати. Завдання були і колективні, і індивідуальні, і це було здорово!
Ірина: Завдяки цьому проєкту я стала більш екологічно свідомою. Також я зрозуміла, що наше майбутнє тільки в наших руках і ми не повинні боятися перешкод, якщо хочемо щось змінити.
Таісія: Насамперед - це впевненість в собі та навички роботи в команді.
Валерія: Я стала більш комунікабельною та впевненою у собі, познайомалась з командою із іншого міста, які теж брали участь у проєкті, навчилася формувати свої думки.
Анастасія: Участь у проєкті ще більше дала зрозуміти мені важливість екології у нашому житті, також вона подарувала мені багато веселих моментів і нових друзів.
Інтерв'ю провела Катерина Зеленська

Цього року наша шкільна родина поповнилась новими учасниками і саме в молодих педагогів які почали працювати в НВК у цьому навчальному році наші журналісти взяли інтерв’ю.
Валерія Коняєва та Анастасія Долженко брали інтерв’ю у практичного психолога та бібліотекара.
Як я можу Вас представити? (повне ім’я, посада).
Власова Афанасенко
Світлана Юріївна Катерина Володимирівна
бібліотекарка практичний психолог
Де Ви отримали освіту?
С.Ю: я навчалася в Артемівському педагогічному училищі
К.В: я закінчила Національну академію внутрішніх справ
Чи є у Вас захоплення? Які саме?
С.Ю.: Я люблю проводити святкові та шкільні заходи, готувати, презентувати їжу.
К.В.: Читати художню літературу, готувати, займатися творчою діяльністю
Як би Ви описали значимість Вашої роботи для інших людей?
С.Ю.: Бібліотека потрібна для згуртованості багатьох людей, аби робити щось цікаве разом (читати, малювати і т д.)
К.В.: Про це можна говорити довго, але основна значимість психолога, що до нього можна звернутися з будь-якою життєвою проблемою. Він не осудить тебе, не буде насміхатися та розказувати всім про твою життєву ситуацію, а, навпаки, підтримає, вислухає та допоможе подивитися на проблему з іншої сторони
Що на Вас вплинуло або надихнуло під час вибору Вашої професії?
С.Ю.: мене надихнули проєкти нових бібліотек у всьому світі
К.В.: Хотілось допомагати людям у вирішенні їхніх життєвих проблем
Що ще Ви можете додати або вважаєте за потрібне повідомити читачам?
С.Ю.: Бібліотека – це найзатишніший і цікавий куточок у школі. Заходьте до нашого сайту шкільної бібліотеки, Ви дізнаєтесь багато нового та цікавого!
К.В.: Якщо у когось з учасників освітнього процесу виникають труднощі (у навчанні, вдома, у колективі та ін.) або Ви потребуєте психологічної допомоги, то Ви можете звернутися до мене з подальшим вирішенням ситуації, що склалася.
Задавали питання Анастасія Долженко, Валерія Коняєва

