top of page

Святий Миколай! Історія свята

  • Фото автора: Керівник гуртка
    Керівник гуртка
  • 27 дек. 2020 г.
  • 2 мин. чтения

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі і діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

Напередодні цього дня діти пишуть листи до Святого Миколая та сподіваються отримати якийсь подаруночок. Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку.

Нині ми пов’язуємо Свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа – візантійський єпископ, що прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним.



Існує чимало легенд про добрі справи Святого Ніколауса. Так, одного дня Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружини. Вночі він кинув їм через трубу комина три мішечки із золотими монетами. Після допомоги сестрам, Ніколаус продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він приносив у домівки іграшки й теплі речі для дітей, лiки для хвoрих. А найголовніше Ніколаус робив це все не для слави, а таємно і від усієї душі. Один раз уночі люди захотіли вистежити того, хто ж так усім допомагає і були вражені, що ним виявився молодий Миколай. Після цього місцеві жителі обрали його своїм єпископом.


У місті, де Миколай був єпископом, панував голод. Однак неподалік, біля його берегів, стояв корабель із зерном. Моряки не хотіли ділитися ним із мешканцями міста, але святий Миколай переконав їх і пообіцяв, що зерна у трюмах менше не стане. Все сталося так, як обіцяв Миколай; с того часу моряки вшановують його як свого покровителя.



Після смepті єпископа у місті почали відбуватися чудеса: хвoрі, що приходили до його мoгuли зцiлювалися, а образ Миколая захищав людей в далеких подорожах та життєвих незгодах. Після всіх цих чудес Ніколауса долучили до лику святих.

Вважається, що якщо у цей день загадати найзаповітніше бажання, звернувшись до Святого, то воно обов'язково здійсниться. Саме тому діти щороку пишуть бажання Миколаю у своїх листах. У деяких регіонах України на свято варять кутю та частують гостей медом та пивом. Також є вірування, що зранку до хати має увійти чоловік, що віщує добро, багатство та добробут.

Якщо ви довго не телефонували рідним, давно не бачилися з близькою людиною, чекали особливого моменту, щоб сказати особливі слова, то ось він – цей день. День для щирих зізнань та омріяних подарунків. День для дива!

 
 
 

Comments


Бахмутський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей" 

Бахмутської міської ради

Донецької області

м.Бахмут

©2018. Двічі Два. Сайт створений на Wix.com

 

bottom of page